Pravda o FinakademiiMartin Kopáček

Reálná zkušenost s kurzy pana Martina Kopáčka

Publikováno 17.11.2019 v 08:58 v kategorii Finance, přečteno: 271x

Investice jsem začal dělat v devadesátých letech, když byla Kuponová privatizace. Začal jsem jako většina lidí s kuponovou knížkou. Byl to jen takový pokus a akcie z kuponovky už dávno nemám.
Akcie jsem ale dál sledoval protože mne to bavilo. V novinách byly tabulky s výsledky kurzů akcií. Pak přišel internet a všechno je online. Přišli nový brokeři jako Brokejet. Ten měla Česká spořitelna ale dnes už neexistuje. Pak přišlo FIO a tak jsem začal chodit na jejich kurzy a začal jsem kupovat americké akcie.

Učil jsem se na finančníku a od Kovboje, to byl základ. K akciím jsem přidal futures na indexy USA trhu. A přišel jsem na opce.

Opce jsou složitější ale dávají víc svobody a možností. Naučil jsem se přes opce zajišťovat akciové portfolio. Nebo opcema přímo akcie nahradit, jako třeba long call opce nahrazuje akcie. Narazil jsem na US obchodníky jako je Sosnoff, ale ten pracuje s dost velkým kapitálem.

Martin Kopáček - zkušenosti

V České republice jsem se dál učil opce na finakademii. Tady dělá opce Martin Kopáček a tak jsem začal sledovat jeho strategie. K akciím jsem se naučil vypisovat call opce pro získání dalších peněz, jako covered call strategii.
Mám akciové portfolio a k němu vypisuju opce. Nebo vypisuju opce abych dostal akcie, jako naked put. Zjistil jsem, že vývoj jde dopředu a tak přes opce můžu dělat na akciovém trhu daleko víc věcí, než bych dělal jen se samotnými akciemi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?